Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Oferty


          W ofercie gabinetu znajduje się wiele specjalistycznych zabiegów kosmetycznych,                    poniżej są zamieszczone i opisane niektóre z nich.

 

 

 

 

 

 

 

Elektrochirurgia
Czym jest elektrochirurgia i jak działa?
Elektrochirurgia to metoda polegająca na wykorzystaniu przepływu prądu elektrycznego oraz plazmatycznego do usuwania nadmiernej skóry oraz niszczenia tkanek patologicznie zmienionych np. brodawki, naczyniaki, zmarszczki. Zabieg polega na wykorzystaniu prądów elektrokoagulacji oraz plazmy. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym .
W ramach elektrochirurgii wykonujemy zabiegi zamykania drobnych naczyń krwionośnych, a także usuwania niezłośliwych zmian skórnych o charakterze:
- lifting (powiek, owalu, czoła oraz poleczek)
- brodawek wirusowych (tzw. kurzajek)
- brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich
- wspomaganie leczenie blizn
- naczyniaków
- prosaków
- mięczaka zakaźnego
- gruczolaków łojowych, prosaków
- nagniotków (odcisków) modzeli
- wspomaganie leczenia trądziku oraz zmian po trądzikowych
Elektrochirurgia największe powodzenie ma w zabiegach estetycznych. Już po jednym zabiegu są widoczne efekty które utrzymują się nawet do 3 lat. Jednak trzeba wiedzieć, że po takim zabiegu skóra jest podrażniona do 5 dni i w tym czasie nie wolno stosować żadnych kosmetyków kolorowych, a najlepiej rekonwalescencję przechodzić w domu. Zabieg ma wiele zalet np.
- zmniejszenie zwiotczałej wiszącej skóry,
- pobudzenie nowego- zdrowego kolagenu i elastyny,
- zniszczenie wolnych jonów (wolnych rodników) w skórze, które odpowiedzialne są na starzenie się skóry.
Zabieg jest bezpieczny oraz bardzo skuteczny, ponadto wykonywany jest w krótkim czasie.

 

LASER SHR - Sphinx 2

 

Laser SHR (ang. Super Hair Removal) - to rewolucyjna technologia usuwania owłosienia, która w ostatnim czasie podbija rynek kosmetologiczny. Technologia ta łączy laseroterapię jak i technologię IPL (Intense Pulse Light). Co najważniejsze technologia ta jest niemal całkowicie bezbolesna.

SHR z systemem "In Motion" jest przełomem w trwałym usuwaniu owłosienia. Cały zabieg jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla klienta, a skóra jest dużo lepiej chroniona niż w przypadku użycia IPL, czy Lasera Diodowego.

 

Laser IPL służy do skutecznego foto-odmładzanie i liftingu. Pomocny przy leczeniu trądziku, usuwanie przebarwień, plam. Dodatkową zaletą zabiegów za pomocą Lasera IPL skuteczne usuwanie rumienia i zamykanie naczynek.

 

 

RF Radio frekwencja + laser Biostymulujący w głowicach

 

Fale Radiowe emituje falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, działa w obrębie skóry właściwej, pobudzając komórki skóry do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych.

Działanie funkcji RF polega na dostarczeniu do głębszych warstw skóry fali elektrycznej. Dociera ona do każdego punktu w skórze powodując wytworzenie energii cieplnej stymulującej wewnętrzne jony w organizmie, zwiększa pracę układu limfatycznego i metabolizm w tkankach, co w efekcie poprawia jakość skóry, zwiększa się gęstość i napięcie, wygładzają się zmarszczki oraz spłycają blizny. Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, gdyż fala bipolarna emitowana przez aparat RF jest absorbowana w komórkach skóry i nie niszczy innych struktur i nie dochodzi do poparzenia naskórka.

 

RF i lasera biostymulacyjnego w zabiegach kosmetycznych.

 

Promieniowanie laserowe przyczynia się do zwiększenia syntezy różnych białek, w tym między innymi kolagenu. Działanie biostymulacyjne nisko energetycznego promieniowania laserowego powoduje poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, pobudzenie regeneracji komórek i naczyń krwionośnych. Zwiększa się także odpływ nadmiaru limfy, co jest korzystne w zabiegach pielęgnacyjnych. Wykazuje także działanie przeciw zapalne oraz przeciwbólowe, poprzez stymulację wydzielania beta endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Należy podkreślić, że działanie biostymulacyjne laserów nie powoduje dodatkowego wzrostu temperatury. Wywołuje ono tylko efekt bodźcowy, poprzez oddziaływanie na poziomie komórkowym, tym samym do poprawy transportu przez błonowego, lepszego odżywienia oraz usuwania produktów przemiany materii. Można stwierdzić, iż łączna aplikacja tych dwóch rodzajów bodźców fizykalnych będzie miała charakter wspomagający w zabiegach kosmetycznych.

 

Pierwsze efekty są widoczne po około 3-5 tygodniach. Najlepsze rezultaty występują u osób w wieku 30-50 lat, u których skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące, u osób starszych wyniki są również dobre, gdy kuracja jest intensywniejsza

 

Oxybrazja - daje wspaniałe i natychmiastowe efekty. Doskonale redukuje nadmiernie zrogowaciały naskórek, gdyż bardzo skutecznie usuwa martwe komórki. Sól fizjologiczna pod ciśnieniem powoduje odrywanie się zrogowaciałych komórek od powierzchni skóry, pozostawiając ją gładką i jednolitą.

Powstający w trakcie zabiegu efekt mikromasażu, wywołany odpowiednio wysokim ciśnieniem, znajduje zastosowanie w przypadku osób cierpiących na zastoje limfatyczne i obrzęki. Ułatwiony drenaż limfatyczny sprzyja eliminacji nadmiaru toksyn i nagromadzonych płynów.
Ze względu na swoją unikatowość, zabieg może być stosowany do każdego rodzaju cery, nawet do najbardziej wrażliwej, atopowej, alergicznej i z trądzikiem różowatym. Oxybrazja wykonywana jest na mokro, co daje natychmiastowe ukojenie.

 

Nici COG - są zaopatrzone w mikroskopijne haczyki, które unoszą skórę mechanicznie. Rezultaty są bliższe efektom uzyskanym dzięki liftingowi chirurgicznemu.

Zabieg implantacji nici nie pozostawia blizn. Podczas zabiegu nie odczuwa się bólu, a okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż podczas liftingu chirurgicznego.

Nici COG pełnią rolę rusztowania dla zwiotczałej skóry. Zaletą tych nici jest całkowita rozpuszczalność po 60 dniach.

Nowe włókna kolagenowe tworzą się już około 14 dni po zabiegu implantacji nici. Po miesiącu dostrzega się widoczną poprawę pierwotnego efektu estetycznego wynikającego z syntezy włókien kolagenowych. Co za tym idzie otrzymuje sie efekt wygładzenia zmarszczek.

Efekty widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się nawet do 2 lat. Przy uzupełnieniach efekty utrzymują się nawet do 4 lat.

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie. Popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie Klientów.

 

Najczęściej jest stosowana w celu: usuwania cellulitu, ujędrnienia wiotczejącej skóry, profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Odżywia i regeneruje naskórek, uszczelnia naczynka krwionośne.

 

 

Mezoterapia bezigłowa - najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych do skóry w wyniku zjawiska elektroporacji. Proces ten zachodzi bez naruszenia ciągłości naskórka. W zależności od istniejących problemów preparaty aktywne dobierane są indywidualnie. Optymalnego połączenia sonoterapii (sonoforeza) z impulsami prądowymi (jonoforeza), umożliwia transport substancji aktywnych w głąb skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa to bezinwazyjny zabieg wygładzania skóry przy użyciu sterylnych głowic diamentowych. Złuszczanie jest stopniowe i równomierne, dlatego nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn.

 

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń. Szybka oraz widoczna regeneracja i odnowa komórek skóry, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny dodatkowo przyspiesza krążenie krwi i limfy. Pomocna przy leczeniu i upiększeniu cery do każdego zabiegu. Mikrodermabrazję możemy zastosować u osób, które mają alergie na peeling chemiczny. Mikrodermabrazja nie ma przeciwwskazań, wszystko jest zależne od umiejętnego dopasowania głowicy i siły ssania.

 

 

Elektrokoagulacja do usuwania włókniaków - są to miękkie, uszypułowane guzki, zwisające workowato, barwy skóry lub ciemniejsze, brunatnawe. Są różnej wielkości, najczęściej zlokalizowane na szyi, karku, w okolicy pach, powiek.

Liposukcja ultradźwiękowa - zabieg liposukcji ultradźwiękowej powoduje efekty podobne o zabiegu chirurgicznego jednak jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny. W liposukcji ultradźwiękowej nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry a zatem jest to zabieg bezpieczny i nie wiąże się z koniecznością długotrwałej rekonwalescencji. Jest to znakomity zabieg, dla osób, które chcą pozbyć się cellulitu. Wytworzona energia powoduje rozbicie komórki tłuszczowej, a uwolnione w ten sposób tłuszcze (wolne kwasy tłuszczowe i glicerol) są głównie transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii i stają się źródłem energii. W ten sposób można przyśpieszyć efekt redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z „trudnych” obszarów, np. ud, pośladków, talii, bioder czy ramion.

Masaże: leczniczy, odchudzający, antycellulitowy, ujędrniający całego ciała 

 
Masaż leczniczy często jest kojarzony z bólem, natomiast rzeczywistość jest inna. Ból mógłby spowodować nasilenie dolegliwości, wiec masaż powinien być bezbolesny. Po jego zakończeniu powinno odczuwać się stopniową ulgę. Łącząc masaż leczniczy z drenażem limfatycznym, uzyskać można również przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje wysmukleniem sylwetki.
 
Masaż leczniczy może być wspomagany masażem odchudzającym, elektrostymulacja czy liposukcja ultradźwiękowa dając doskonale efekty. Dzięki stymulacji rożnych partii ciała, następuje ujędrnianie i uelastycznienie skory, wzmocnienie tkanki mięśniowej oraz redukcja tkanki tłuszczowej.
 
Prawidłowy masaż leczniczy i odchudzający należy wykonywać seriami w regularnych odstępach, ponieważ tylko w taki sposób można oczekiwać jego działania leczniczego oraz redukcji tkanki tłuszczowej.
Dzięki temu wysmukleniu odciąża się stawy, a ryzyko ponownych urazów maleje.
 
 

Elektrostymulacja - działanie elektrostymulacji polega na wykorzystaniu mikroprądów. Dzięki temu uzyskujemy takie efekty jak:
- redukcja tkanki tłuszczowej w obrębie stymulowanych mięśni,
- reedukacja utraconej funkcji mięśnia lub grupy mięśni,
- zwiększenie siły i wytrzymałości,
- poprawa krążenia obwodowego,
- zmniejszenie obrzęków,
- modelowanie sylwetki,
- redukcja cellulitu.

 

Przebarwienia najczęściej czynnikami sprzyjającymi są m.in. UV, zmiany hormonalne, przyjmowane leki, stosowane kosmetyki. Przebarwienia mogą także występować w miejscu po ustępujących zmianach zapalnych (przebarwienia potrądzikowe). Umiejscowione są najczęściej na twarzy, a więc w miejscu najbardziej eksponowanym na promieniowanie UV.

 

W leczeniu przebarwień proponujemy różnego rodzaju zabiegi. O ich doborze decyduje rozmiar, pochodzenie, pora roku, oraz wiek osoby. Niektóre przebarwienia są do wyleczenia i usunięcia na stałe, niektóre możemy tylko zaleczyć i powstrzymać wylew melaniny pod naskórek.

 

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty stosuję na przebarwienia m.in. kwasy w celu lepszego wybielenia i wzmocnienia włókien melaninowych.

 

 

 

Krioterapia miejscowa nazywana jest również, kriodestrukcją. Stosowana jest ona głównie w okresie wczesnych urazów, gdyż pomagają w zmniejszeniu bólu. Łagodzi proces zapalny, zmniejsza obrzęki, zwiększa zakres ruchu w stawie, oraz siłę mięśniową. 

 

Osobiście wykorzystuję również krioterapię do zwiększenia efektu zabiegów liftingujących oraz uszczelnienia naczyń krwionośnych

Dzięki temu poprawia się drenaż limfatyczny i krążenie w żyłach, spada napięcie mięśniowe oraz wzrasta stężenie testosteronu u mężczyzn. Krioterapia nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań.